Peeling cukrowy „Śliwka” to prawdziwa perełka wśród licznych naturalnych produktów Ministerstwa.

Ministerstwo dobrego Mydła to manufaktura stworzona przez dwie urocze siostry – Anię i Ulę Bieluń z Kamienia Pomorskiego.
Ta mała, rodzinna fabryczka wywodząca się z województwa zachodniopomorskiego oferuje ręcznie wyrabiane mydła i kosmetyki wysokiej jakości. Przepis na sukces obu sióstr to: ogromna charyzma, mydlana obsesja oraz specyficzny humor i dystans do świata zapożyczony od grupy Monty Pythona.

Jednym z najlepszych wyrobów siostrzanego duetu z zachodniopomorskiego jest ŚLIWKA. To pysznie pachnący, odżywczy olejowy scrub na bazie cukru trzcinowego. Znakomity poprawiacz nastroju i remedium na wszelkie smutki. Grubas, ale łagodny, wymasuje porządnie, skóry nie zedrze 😉 Zdecydowanie z kobiałki „all in one” – ciało po kąpieli nie wymaga już kremowania ani żadnych innych zabiegów. Chyba, że głaskania i przytulania bo tego nigdy przecież dość, prawda?

Peeling nakładamy na umytą, mokrą skórę i masujemy ją kolistymi ruchami ze szczególnym uwzględnieniem stóp i łokci. W trakcie masażu możemy okazywać wyrazy radości i szczęścia. Spłukujemy ciało ciepłą wodą, a następnie delikatnie osuszamy ręcznikiem.

Drobinki cukru pobudzają krążenie podczas masażu i złuszczają martwy naskórek pozostawiając skórę odświeżoną i sprężystą, gotową na przyjęcie olejów. Aromatyczny olej z pestek śliwki głęboko nawilża i regeneruje, olej ze słodkich migdałów wygładza, olej wyciśnięty z pestek winogron zmiękcza a olej z awokado zabezpiecza skórę przed utratą wody.