Linia Quadro Red marki Silit spełnia oczekiwania nawet najwybredniejszej Pani domu, zachwycając doskonałą jakością wykonania, solidnością oraz dbałością o detale.

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć naczyń i garnków będących połączeniem oryginalnego designu, żywej kolorystyki i funkcjonalności. Garnki Quadro Red to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania współczesnych gospodyń domowych.

Wyróżniają się one niebagatelną technologią produkcji. Wykonane je z ceramiki o nazwie Silargan® , która jest superwytrzymała (twardsza od stali), odporna na zarysowania oraz bardzo trwała. Ciemna powierzchnia wewnętrzna Silargan® nagrzewa się szybko, od dna aż po rant, gwarantując energooszczędność oraz szybkość podrzewania potraw. Supermocny rdzeń stalowy, połączony w jedną całość z ciemną powierzchnią zapewnia optymalne przechowywanie oraz uwalnianie ciepła. Garnki z ceramiką Silargan® są również dziecinnie łatwe w pielęgnacji oraz nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek – mogą być nieograniczenie używane na kuchniach indukcyjnych oraz sensorowych. Czy to garnek niski czy wysoki, rondel czy garnek do duszenia mięsa – wolna od niklu, przyjazna alergikom powierzchnia nie zmienia smaku potrawy, pozostawiając naturalny aromat zarówno dania, jak i jej składników. Silit gwarantuje także 30 letnią wysoką jakość ceramicznej powierzchni Silargan.

Zestaw Quadro Red to nie tylko godna XXI wieku technologia przyrządzania potraw, ale przede wszystkim wygodny i funkcjonalny design. Nietypowy kształt naczyń Quadro zapewnia ergonomiczne wykorzystanie powierzchni płyty kuchennej.