Za oknem piękna i słoneczna wiosna, a Twoje dziecko wciąż spędza godziny przed komputerem? Nie masz pomysłu jak wyciągnąć swoją pociechę na świeże powietrze i zmusić do aktywności? W takim razie znaleźliśmy coś, co spodoba się nie tylko dzieciakom, ale też rodzicom.

Fitbit Ace to designerska opaska monitorująca aktywność dziecka zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki temu urządzeniu dzieciaki pokochają ruch i staną się bardziej aktywne fizycznie. Opaska zachęca dzieci, by dziennie poświęciły chociaż jedną godzinę na naprawdę aktywną formę wypoczynku, np. spacer, rower, czy gra w piłkę.
Ogromnym plusem opaski, jest stały dostęp do raportów, w których monitorowany jest poziom ruchu Twojej pociechy. W sposób bardzo czytelny na jasnym ekranie wyświetlają się statystyki aktywności dziecka. Urządzenie naprawdę wykrywa kroki, aktywne minuty, a także zlicza godziny snu Twego dziecka. Jeśli w domu masz małego leniucha, bez problemu możesz ustawić alarm, który co godzinę będzie przypominał mu o zrobieniu 250 kroków, czy tez innych aktywnych zabawach, a Ty natychmiast otrzymasz powiadomienie o wykonaniu zadania.

Bardzo ciekawym pomysłem jest nagradzanie dzieci za osiągnięcie nowych celów i zdobywanie kolejnych poziomów aktywności. Nagrodą mogą być gratulacje wyświetlone na monitorze, a nawet wirtualne medale. Na pewno jest to forma zabawy, która oderwie Twoją pociechę od ekranu komputera, czy konsoli. To co jeszcze może zachęcić malucha do aktywnego spędzania czasu, to rzucanie wyzwania kolegom i koleżankom, np. kto pierwszy wejdzie po schodach, zdobywa medal. Kusząca propozycja, prawda?