Chyba zgodzicie się z nami, że przygotowywanie posiłków powinno być lekkie, łatwe i przyjemne. Niezbędne są do tego oczywiście odpowiednie narzędzia. Dziś poszukamy noża idealnego.

nóżPorządne noże są atrybutem profesjonalnych kucharzy, szefów kuchni ale także każdej szanującej się „home manager”. Mają one wpływ nie tylko na komfort pracy w kuchni, ale przede wszystkim na precyzję i bezpieczeństwo. W związku z tym nie należy na nich oszczędzać i warto zainwestować w dobre noże. Czy dobre zawsze znaczy drogie? Niekoniecznie! Nie mogą być to jednak najtańsze narzędzia. Bzdurą jest też jeśli ktoś próbuje nam wmówić, że dobry nóż to taki, który nigdy się nie stępi. Prawda jest taka, że solidny nóż stępi się ale jego ostrzenie jest proste i szybkie. Nie dajmy się też zwieść mrzonkom, że za nieduże pieniądze możemy mieć nóż do wszystkiego. Taki po prostu nie istnieje. Warto też pamiętać, że najlepsze noże to niemieckie oraz japońskie. Te ostatnie wyrabiane są w kuźniach, skąd wychodziły prawdziwe samurajskie miecze. Jak zwykle sprawdzimy, czy istnieją noże idealne i czy warte są one „każdych pieniędzy”.

Naszym zdaniem wśród polecanych powinny znaleźć się noże marki WMF. Ciekawy jest zestaw 4 noży WMF Grand Class ze stojakiem z drewna bambusowego. Taki blok, wiadomo dobra rzecz. Dzięki niemu noże przechowywane są bezpiecznie i nie szukamy ich ciągle w zapełnionych szufladach. Poza tym, taki stojak chroni ulubione noże przed zniszczeniem. Noże WMF to połączenie tradycji i najnowszej technologii. Ostrza wykonane są ze stali stopowej, a wygodne i lekkie uchwyty zapewniają pełen komfort pracy. Jak na tak porządny zestaw, cena nie jest zbyt wygórowana. Można je dostać za ok. 1600 zł.

wmf fiskars

Jeśli chodzi o połączenie elegancji i funkcjonalności, dobrym przykładem będzie zestaw noży brytyjskiego projektanta Roberta Welcha . Zestaw noży Siganture w bloku z ostrzałką to gwarancja bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Noże wykonane są z niemieckiej utwardzanej stali nierdzewnej. Ergonomiczna i antypoślizgowa rękojeść pozwala dobrze chwycić nóż. Czarny i matowy blok wykończony obręczą z polerowanej stali nierdzewnej to połączenie nowoczesnego designu i minimalizmu. Ciekawym rozwiązanie są też magnesy w otworach bloku, które zapobiegają tępieniu się noży.
Cena takiego zestawu ok. 2000 zł.


Kolejne solidne i ostre noże proponuje nam firma Fiskars. Z nożami Functional Form+ przygotowanie posiłków będzie prawdziwą przyjemnością. Ze względu na duży wybór noży, każdy znajdzie idealny dla swoich potrzeb. Ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej, a rękojeść z tworzywa PP. Noże są niezwykle wygodne, lekkie, a przy tym bardzo eleganckie. Pojedynczy nóż szefa kuchni kupić możemy nawet za 60 zł, a za zestaw 5 noży Functional Form+ w bloku z drewna brzozowego zapłacimy ok. 400 zł.

fiskars

Noże, które bez wątpienia przypadną do gustu każdej kobiecie, to zestaw noży marki Gerlach – Ambiente Black. Połączenie minimalizmu, klasy i gwarantowanej jakości. Zarówno rączka, jak i ostrze są w kolorze eleganckiej czerni. Ostrze wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Noże Gerlach to twarde i odporne na korozję narzędzia kuchenne. Umieszczone są w bloku z lakierowanego drewna bukowego, dzięki czemu zawsze są pod ręką, a całość stanowi stylowy gadget. Cena zestawu to ok. 300 zł.

gerlach gerlach