Świeże warzywa i owoce to niezbędne w naszej diecie składniki, które powinny gościć na talerzach przynajmniej kilka razy w tygodniu. Do ich obierania, siekania czy szatkowania przydadzą się drobne gadżety, będące jednocześnie świetną alternatywą dla wielofunkcyjnych robotów, zajmujących mnóstwo miejsca w kuchni. Poznajcie nasze ulubione typy.

Zdrowe i ciekawie podane dania np. z marchewki, cukinii, kabaczków, rzodkiewki itp. przygotujecie dzięki temperówce do warzyw marki MICROPLANE. Obieraczkę wyposażono w dwa ostra, które przemienią warzywa albo w długie nitki typu spaghetti albo cienkie plastry. Tak przygotowana zielenina przypadnie do gustu nawet małym Tadkom – niejadkom. Temperówkę zakupisz za ok. 60 zł na: garneczki.pl

Lubisz słodkiego ananasa? Problematyczne może stać się jego obieranie i oddzielanie soczystego miąższu od twardej skórki. Ale to już nie kłopot! Dzięki nożowi TOMORROWS KITCHEN nie dość, że sprawnie wydrążysz owoc, to jeszcze podzielisz go dołączonym krajaczem na równe kostki. W sam raz, by dodać go do deserów czy sałatek! Gadżet zamówisz na: fabrykaform.pl za ok. 50 zł.

Obieranie awokado również przysparza sporych trudności. Zwłaszcza, że przy wyjmowaniu nożem pestki bardzo łatwo można odnieść poważne obrażenia rąk i palców. Wybraliśmy więc dla Ciebie specjalny nożyk, który zakupisz na: przesylkonosz.pl . Urządzenie łączy w sobie 3 elementy: ostrza, separatora pestki oraz elementu krojącego miękki miąższ. Koszt to ok. 30 zł.

Pewnie nie mogłeś doczekać się, tak jak my, sezonu na truskawki. W ich szybkim i nie męczącym dłoni oczyszczaniu bez wątpienia przydadzą się szczypce OXO: qforma.pl . Ich końcówkę wystarczy umieścić w szypułce owocu, przekręcić i usunąć zieloną część. Jakie to wygodne, prawda? Szczypce kosztują ok. 40 zł.

Wśród naszych praktycznych gadżetów, nie mogło zabraknąć również drylownicy do jabłek, która umożliwia zachowanie owocu w całości. Dzięki niej pozbycie się gniazda nasiennego staje się błahostką, a tak przygotowany owoc można np. zapiec w piekarniku. Drylownicę zakupisz na: aledobre.pl za ok. 50 zł.