Wielu z Nas z przyjemnością spędza część lata w przydomowym ogrodzie lub na działce. Relaksujemy się przy pieleniu, przesadzaniu,  przycinaniu roślinek czy drzewek. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się ogrodem profesjonalnie, czy podchodzimy do tego hobbistycznie – warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych gadżetów, które umilą Nam prace na zielonym terenie.

Każdy ogrodnik chce mieć pod ręką niezbędne narzędzia do pracy. Bez wątpienia przyda mu się więc organizer marki ZELLER, wyposażony w obszerną kieszeń i 5 przegródek na np. nożyce, rękawice, sekator, łopatki czy grabki.  Produkt wykonany jest z wysokiej jakości, odpornej na rozdarcia tkaniny, a wygodna rączka zapewnia łatwe przenoszenie podczas pracy. Łatwo pomoże zachować porządek w ogrodowych narzędziach. Torbę – organizer zakupicie już za ok. 170 zł w sklepie emako.pl

Pielenie, sadzenie i ciągłe schylanie się do grządek mogą powodować bóle pleców i przeciążenie kolan. Rozwiązaniem jest mobilny taboret na kółkach, który pozwala na swobodne poruszanie się po trawie. Krzesełko posiada wbudowane pod siedziskiem specjalne miejsce do przechowywania narzędzi, a dodatkowo producent zadbał o uchwyt na butelki. Dzięki temu możemy raczyć się podczas prac w ogrodzie chłodnymi napojami. Taborek zamówicie na vidaxl.pl  za ok. 350 zł.

Praca w ogrodzie wymaga posiadania wytrzymałych rękawic, które ochronią dłonie przed brudem i poranieniem. A co powiecie na model, który może zastąpić grabie? Palce zbudowane z tworzywa sztucznego pomagają przekopywać ziemię, pozbywać się chwastów i robić otwory na sadzonki. Rękawice można zakupić na stronie xdomowo.pl już za ok. 20 zł.

Chcecie mieć pewność, że ziemia w ogrodzie jest odpowiednio wilgotna, a Wasze rośliny mają dobre warunki do wzrostu? Z pomocą przyjdzie czujnik wilgotności od marki GARDENA, połączony z automatycznymi systemami nawadniania. Funkcja elektronicznego pomiaru mierzy temperaturę gleby, a gdy jest ona odpowiednio mokra – system nawadniania nie jest uruchamiany. Dzięki temu nasze rośliny otrzymują idealną porcję wody, a my nie generujemy dodatkowych wydatków na rachunki.  Cena urządzenia to ok 200 zł: gardenshop.pl