Macie dość palenia? Chcecie puścić papierosy z dymem i nie wiecie jak to zrobić? Wciąż brakuje Wam odpowiednich argumentów i idealnego sposobu? Czy słyszeliście o takich nowościach jak IQOS? W takim razie spróbujemy pomóc.

Kiedy przymierzamy się do rzucenia palenia, kluczowym okazuje się nasze psychiczne nastawienie. Zanim podejmiemy próbę, sami musimy uświadomić sobie, jakie zło wyrządzają nam papierosy. Argumentem, który powinien przemówić do wszystkich jest negatywny wpływ papierosów na nasze zdrowie. Szczególnie szkodliwe są substancje chemiczne obecne w dymie papierosowym takie jak tlenek węgla, substancje smoliste, akroleina czy kwas cyjanowodorowy. Z chwilą kiedy rzucamy palenie, korzyści dla zdrowia są ogromne i różnice czujemy już od pierwszych dni. Jeśli nie zdrowie, może oszczędności przemówią nam do rozsądku. Wyobraźmy sobie, że za pieniądze, które normalnie wydalibyśmy na papierosy – przeznaczymy na wakacje życia. Chyba dość kusząca propozycja?! Teraz pozostało tylko wybrać odpowiedni dla nas sposób. Na polskim rynku istnieje mnóstwo zarówno farmakologicznych, jak też elektronicznych alternatyw dla zwykłego papierosa.

niquitin

Wybór sposobu idealnego zaczniemy od środków farmakologicznych,
a konkretnie pastylek do ssania NiQuitin 4 mg. Pastylki te zawierają 4mg nikotyny i wskazane są do łagodzenia objawów wynikających
z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych
z rzucaniem palenia tytoniu. Niestety są też przeciwwskazania dla osób uczulonych na orzeszki ziemne lub soję. Nie powinny stosować ich też dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia.

Aby kuracja przyniosła oczekiwany skutek należy trzymać się pewnego schematu:

  • tydzień 1. do 6. – 1 pastylka do ssania co 1-2 godziny, co najmniej 9,
    a nie więcej niż 15 pastylek na dobę;
  • tydzień 7. do 9. – 1 pastylka do ssania co 2-4 godziny;
  • tydzień 10. do 12. – 1 pastylka do ssania co 4-8 godzin;
  • aby móc powstrzymać się od palenia przez następne 12 tygodni: stosować 1 lub dwie pastylki na dobę, tylko w przypadkach silnej ochoty zapalenia papierosa.

Jeśli chodzi o cenę, opakowanie 72 pastylki do ssania o smaku miętowym Niquitin 4 mg, kupić możemy za ok. 60-70 zł.

Teraz przejdźmy do tzw. e-papierosów, które stały się ostatnio bardzo modne. E-papieros Silvr to naszym zdaniem towar z górnej półki. Zestaw zawiera elektroniczny papieros w opakowaniu przypominającym zwykłą paczkę papierosów, zapasową baterię litowo-jonową, ładowarkę zewnętrzną o napięciu 230 V, 3 wymienne olejki o różnej mocy i smaku. Co ciekawe, paczka jest multifunkcjonalna i stanowi również ładowarkę. Jak pisze producent, Silvr stanowi substytut prawdziwego palenia. Zarówno wyglądem, jak też wagowo jest bardzo zbliżony do prawdziwego papierosa. Cena takiego zestawu to ok. 200 zł.

silvr

iqosCiekawe co powiecie na naszą ostatnią propozycję, jaką jest IQOS, nowy produkt firmy Philip Morris. Fenomen i innowacyjność tego urządzenia polega na tym, że podgrzewa ono specjalnie zaprojektowane wkłady tytoniowe do temperatury znacznie niższej od temperatury spalania. W związku z tym, że IQOS podgrzewa tytoń nie spalając go, produkt nie wytwarza dymu ani popiołu,
a jedynie aerozol z nikotyną. Poza nikotyną, zawiera on 90% mniej szkodliwych substancji, niż dym papierosowy. Jeśli chodzi o dostępność w Polsce – z dnia na dzień rośnie ilość punktów, w których dostępny jest IQOS. Grzałka wyglądem przypomina długopis, a ładowarka małego smartfona. Pudełko jest ekskluzywne i eleganckie. Za cały zestaw IQOS, który zawiera: podgrzewacz IQOS, przenośną ładowarkę, czyścik, kabel USB oraz zasilacz sieciowy, zapłacimy ok. 400 zł.

Jak widać – do wyboru do koloru. Z punktu widzenia finansowego – oczywiście najtańsze są pastylki. Niestety, decydując się na ten sposób sprawdzić musimy przeciwwskazania. Poza tym, by kuracja przyniosła oczekiwane skutki, przestrzegać należy schematu dawkowania. Zarówno e-papieros, jak też IQOS stosujesz kiedy masz ochotę. Oba urządzenia są również niezwykle zgrabne
i eleganckie. Jeśli chodzi o „wytrzymałość ” baterii, to lepiej sprawdza się Silvr, którego bateria wystarcza aż na ok. 400-500 zaciągnięć, a bateria IQOS pozwala ok. 14 razy zaciągnąć się podgrzewanym tytoniem.
Ciężki orzech do zgryzienia, ale naprawdę warto. Warto puścić papierosy z dymem, a zainwestować
w zdrowie, dobre samopoczucie i piękny wygląd. Nieważne którą metodę na rzucenie palenia wybierzecie, samo podjęcie decyzji jest pierwszym krokiem do sukcesu. Powodzenia!!!